Strona internetowa Hospicjum - Kartuskie Centrum CARITAS - Witamy!

Wesprzyj Nas

Hospicjum Domowe

Hospicjum - Budowa

Zostań darczyńcą

Wspomagać nas możesz na różne sposoby. Między innymi możesz skorzystać z powyższego banera i przekazać nam datki poprzez serwis "SiePomaga.pl" lub przelać środki bezpośrednia na nasze konto bankowe.

Nasz numer konta:

88 1020 1866 0000 1802 0001 4290

Skorzystaj z gotowego druku przelewu! [kliknij aby pobrać]

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, dlatego każda osoba fizyczna (podatnik PIT) oraz prawna (podatnik CIT) może przekazać na fundację darowiznę i odliczyć ją od podatku.


OSOBY FIZYCZNE

Każda osoba fizyczna (podatnik PIT), która przekaże darowiznę na cele charytatywne może odliczyć ją od dochodu w zeznaniu podatkowym na koniec roku podatkowego. Łączna kwota odliczeń z tego tytułu nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenia dokonuje się wpisując w deklarację roczną kwotę dokonywanych odliczeń. Szczegóły wszelkich odliczeń umieszcza się w załączniku PIT/0. Podać należy:

  • kwotę przekazanej darowizny,
  • kwotę dokonanego odliczenia,
  • dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres.

Do wykazania darowizny wystarczy dowód wpłaty na rachunek obdarowanego. Dodatkowo, organizacja może wystawić na prośbę darczyńcy oświadczenie o otrzymaniu środków, jednak nie jest to konieczne.

 

OSOBY PRAWNE

Kliknij, aby przejść do działu "Zostań sponsorem"

 

Możesz również jak inni wspierać naszą pracę i przekazywać informację o nas innym. Pamiętaj, liczy się każda pomoc i wsparcie - nie tylko materialne.

Dziękujemy za każdą pomoc!